Kiedy i jaką poduszkę warto kupić dla dziecka?

Małe dzieci nie chcą spać na poduszkach. Nic w tym dziwnego – ich ciało nie jest jeszcze dostosowane do tak wymuszonej pozycji. Niemniej poduszkę warto kupić. Pytanie kiedy to zrobić i jaką poduszkę wybrać.

Kiedy kupujemy poduszkę dla dziecka?

Każde dziecko poinformuje nas o tym, kiedy należy mu kupić pierwszą poduszkę. Będzie na przykład kładło głowę na pieluszkę, co będzie czytelnym znakiem dla rodziców, że to właśnie w nią należy zainwestować. Rodzice przekonają się o tym już w okolicach drugich urodzin dziecka, kiedy to bez poduszki nie będzie ono mogło się obejść.

Jaką poduszkę kupić?

Na samym początku warto pomyśleć o ozdobnej poduszce dla dziecka. Doskonale nada się ona do „sprawdzenia”, czy jest to odpowiedni czas na zakup poduchy dla malucha. Poduszki ozdobne dla dzieci ze sklepu PodPierzyną doskonale sprawdzą się również jako dodatek aranżacyjny.

Kształt to podstawa

Poduszka dla dzieci powinna być cienka. Nie powinna ona być też zbyt duża. Powinna na niej zmieścić się wyłącznie głowa. Ramion nie układamy na poduszce, gdyż w dalszej perspektywie może to doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Pomyślmy też o antyalergicznym wypełnieniu zwłaszcza, jeśli dziecko przejawia tendencję do alergii

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s