Jakie prześcieradło będzie idealne

Na rynku istnieje kilka rodzajów materiałów na prześcieradła, jednak najbardziej popularne są frotte oraz jersey. Każdy z tych materiałów ma swoje cechy charakterystyczne.

Prześcieradła z frotte

Są one grubsze i bardziej mięsiste przez co zapewniają dodatkową izolację cieplną. Jest to bardzo istotne zwłaszcza zimą. Dodatkową ich zaletą jest duża chłonność potu co przydaje się dla osób cierpiących na nadmierną potliwość. Prześcieradła frotte mają jednak pewną wadę, a mianowicie dla niektórych ludzi mogą być zbyt szorstkie w dotyku i niezbyt przyjemne.

Prześcieradła z jersey

Są one o wiele bardziej miękkie i delikatniejsze przez co polecane są w głównej mierze dla osób o bardzo delikatnej skórze. Zaletą tego materiału jest duża przepuszczalność powietrza oraz świetne układanie się na materacu.

Z gumką czy bez gumki

Jeśli chodzi o wybór prześcieradła to istotna jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie czy ma być z gumką czy też bez. Najpopularniejsze są prześcieradła z gumką ponieważ idealnie przylegają do powierzchni materaca, nie przesuwają się podczas snu i wyglądają bardzo dobrze. Jednak oczywiście na rynku dostępne są także prześcieradła bawełniane bez gumki, które jednak są o wiele mniej popularne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s