Jaką wybrać pościel do łóżeczka dla dziecka?

pościel w gwiazdki

Łóżeczko jest bardzo ważnym miejscem dla małego dziecka, gdyż spędza ono w nim dużo czasu. Chcąc zapewnić dziecku jak najlepszy komfort snu należy wybrać odpowiedni materac i pościel do łóżeczka pamiętając, że najważniejsza jest kołdra.

Najlepszym materiałem na pościel dla dziecka jest bawełna, którą można prać w wysokiej temperaturze. Dzięki temu zostają dokładnie usunięte bakterie i kurz. Poza tym bawełna to włókno naturalne, które jest ciepłe i dziecko dobrze się w nim czuje. Materac powinien być średnio twardy, wyprodukowany z przeznaczeniem dla dzieci. Zdaniem lekarzy poduszka dla niemowlaka nie jest konieczna. Główka powinna spoczywać na prześcieradle, ponieważ ułatwia to oddychanie i zabezpiecza przed śmiercią łóżeczkową. Odpowiedni wybór pościeli do łóżeczka to bardzo istotna sprawa.

Wybierając kołdrę należy zwrócić uwagę na jej wypełnienie. Może to być wełna, puch, syntetyk, wkład z pierza lub z bambusa. Kołdra z wełny jest ciepła, lekka, dobrze izoluje i wentyluje. Kołdra z wkładem z puchu oraz z pierzem ma dobre właściwości grzewcze, ale nie nadaje się dla alergika. Dla dzieci z alergią odpowiednie będą kołdry wypełnione włóknem silikonowym, kukurydzianym lub z bambusa. Dobrze jest mieć dwie kołdry na zmianę: letnią i zimową. Więcej informacji na stronie https://www.trilli.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s