Jak należy dbać o pościel flanelową?

pościel flanelowa na łóżkuNasze łóżko jest bardzo wyjątkowym miejscem. Spędzamy w nim 1/3 naszego życia, oddając się zasłużonemu odpoczynkowi. Odpoczynek ten powinien mieć miejsce w czystym, pachnącym i zdrowym miejscu. Dlatego fundamentalną sprawą powinno być dla nas utrzymanie pościeli w czystości. Jak to robić, mając pościel flanelową?

Temperatura prania

Pościel flanelowa należy do jednej z najwytrzymalszych, jednak należy prać ją w temperaturze nieco niższej niż inną pościel, gdyż łatwo może się zmechacić, a także skurczyć. Optymalna temperatura to ok. 60 stopni Celsjusza i wystarczy ona, aby pozbyć się roztoczy i grzybów.

Prędkość wirowania

Nie polecana jest zbyt duża prędkość wirowania, także z powodu ryzyka zmechacenia materiału. Dobrze, jeśli lekko tylko odwirowaną pościel rozwiesimy i pozwolimy jej wyschnąć.

Detergenty?

Aby nasza pościel nie wyblakła i jak najdłużej cieszyła nasze oczy pięknymi kolorami, warto wybrać do prania jej delikatne detergenty, np. do prania dziecięcych ubranek.

Prasowanie pościeli flanelowej

Najlepiej prasować pościel, kiedy jest ona jeszcze lekko wilgotna, a następnie rozwiesić ją ponownie do całkowitego wyschnięcia.

Lekko, łatwo i przyjemnie

Jak widać pielęgnacja pościeli flanelowej nieco różni się od pielęgnacji innych rodzajów, ale jest w gruncie rzeczy prosta i szybko wejdzie nam w nawyk.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s