Dziecko nie może spać? Może to kwestia pościeli?

pościel w pokoju dziecięcymDobry sen dziecka jest dla wielu rodziców sprawą naprawdę priorytetową. Dziecko, które ma problemy ze snem jest smutne, niewyspane i przez to apatyczne, co przekłada się bezpośrednio na jego mizerne wyniki w szkole i problemy z nawiązywaniem kontaktów towarzyskich. Niewyspane dziecko to również niewyspany rodzic, który martwi się stanem swojej pociechy.

Jak pomóc?

Problemy ze spaniem mogą mieć wiele różnych podłoży. Choć czasami problem jest naprawdę prozaiczny – dziecko nie może spać, bo ma niewłaściwie dobraną pościel.

Pościel dziecięca musi być miękka i nie uczulać. Musi być też ładna i kolorowa, by dziecko z radością kładło się do łóżeczka.

Jeżeli pościel dziecięca jest zbyt ciężka lub gryzie czy w inny sposób uwiera albo wręcz uczula dziecko – oczywistym stanem tej rzeczy będzie fakt, że dziecko będzie miało problemy z zaśnięciem.

Jak wybrać właściwą pościel?

Taka pościel musi spełniać wszystkie rygorystyczne zasady higieny. Wizja bakterii, które bez problemów mnożą się na pościeli naszego dziecka, może przyprawić o ból głowy. Warto też, by była zwyczajnie ładna – dziecko na pewno będzie się wtedy lepiej czuło. Ładna i miękka – na to zwracają uwagę dzieci. Warto wziąć to pod uwagę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s