Jaki ręcznik wybrać? Bawełniany czy bambusowy?

Ręczników używamy codziennie, dlatego warto wybrać takie, które będą zarówno przyjemnie w użytkowaniu, jak i długo nam posłużą. Pamiętajmy, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością – niedrogie ręczniki mogą okazać się doskonałe w użytkowaniu i odwrotnie drogie nie zawsze będą odzwierciedlać najwyższą jakość.

Wybierając ręczniki w pierwszej kolejności trzeba podjąć decyzję dotyczącą materiału, najpopularniejsza jest bawełna oraz tkanina frotte, chociaż można spotkać również ręczniki z włókien bambusowych oraz modele wykonane z bawełny egipskiej. Ponieważ ręcznik służy do osuszania ciała po wyjściu z kąpieli trzeba zwrócić uwagę na jego chłonność. Niestety nie każdy ręcznik w kontakcie ze skórą będzie w stanie usunąć z niej wilgoć.

Za chłonność ręczników odpowiadają pętelki, najlepiej, żeby były wykonane z bawełny długowłóknistej, ważna jest również ich grubość. Dla pewności możemy przeprowadzić test – wylejmy na ręcznik kilka kropel wody, jeżeli szybko znikną z jego powierzchni możemy mieć pewność, że jest chłonny. Dobry produkt rozpoznamy również po dotyku – powinien być zbity i gruby. Z kolei jego ciężar będzie informował o ilości użytej bawełny. Pamiętajmy, że ręczniki zachowają swoje właściwości tylko wtedy, gdy odpowiednio o nie zadbany – zgodnie z zaleceniami producenta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s