Dobra pościel – na co zwrócić uwagę?

W jaki sposób wybrać dobrą, dostosowaną do naszych potrzeb pościel? Z pewnością aby wyłowić z bogatej sklepowej oferty coś naprawdę godnego uwagi, trzeba poświęcić chwilę czasu. Nie będzie to jednak na pewno czas zmarnowany, ponieważ wybór dobrej pościeli zaprocentuje nam komfortowym odpoczynkiem w czasie snu.

W domu przyda nam się co najmniej kilka kompletów pościeli. Dlatego możemy sobie pozwolić na małe szaleństwa – i na przykład możemy sobie sprawić jeden komplet jedwabny czy satynowy, aby poczuć odrobinę luksusu we własnym łóżku. Pościel koronkowa również doskonale wpisze się w ten elegancki, luksusowy styl. Na co dzień jednak zdecydowanie wygodniejsza i praktyczniejsza będzie pościel bawełniana.

Przy wyborze pościeli odpowiednią uwagę należy również poświęcić prześcieradłom. Powinno ono być dopasowane do pościeli, którą kupujemy. Na co dzień najlepiej sprawdzą się prześcieradła frotte lub bawełniane. Są one najwygodniejsze, a do tego często wyposażone w gumkę, która uniemożliwia ich zsunięcie się z łóżka podczas snu. Wybierając prześcieradła (w tym prześcieradła frotte, ale nie tylko), warto zwrócić uwagę na gramaturę materiału, z którego zostały wykonane. Im będzie wyższa, tym trwalsze będzie prześcieradło.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s